Moda zmienna jest, to bezdyskusyjne. Kroje pojawiają się, wygasają i powtórnie powracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie widać ów styl.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były bardzo obcisłe i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego wieku popularne były nader obfite marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl