Promocja strony firmowej w Google

laptopy

Dlaczego ruch z wyszukiwarek jest bardzo wartościowy

Jeżeli internauta wejdzie na twoją witrynę internetową z wyszukiwarki, znaczy to, że najpewniej wpisał w pasek wyszukiwania frazę lub słowo kluczowe, na którą twoja strona WWW zajmuje dobre pozycje. Większość internautów wchodzi na witryny WWW jedynie z pierwszej strony wyników wyszukiwań. Zazwyczaj są to frazy związane właśnie z działalnością firmy. Czyli na witrynę WWW wchodzą osoby, które świadomie poszukują konkretnego słowa kluczowego lub frazy. Zasadniczo nie są to wejścia przypadkowe, ale ludzi zainteresowanych właśnie tym rodzajem produktu lub usługi jaki oferujesz na stronie firmowej.

Jak można umieścić twoją witrynę WWW na pierwszej stronie wyników wyszukiwań Google na interesujące Ciebie słowa kluczowe lub frazy?

Są na to cztery sposoby.

Wypozycjonowanie strony WWW na pierwszą stronę w wynikach naturalnych

Wysokie miejsca na liście wyników naturalnych są to niezmiennie od wielu lat najwartościowsze miejsca jeżeli chodzi o promocję i budowanie wizerunku witryny internetowej. Wydaje się, że większość osób chętniej klika na linki z wyników naturalnych niż na linki sponsorowane. Miejsce w pierwszej dziesiątce świadczy o wartości strony. Rzadko ktoś będzie pozycjonował witrynę, która nie nie jest wartościowa dla odbiorcy i tym samym ma małe możliwości sprzedania usługi lub towaru albo rozpropagowania jakiejś idei.

Powstało pojęcie SEO – czyli Search Engine Optimization, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jest to dziedzina interdyscyplinarna, w skład której wchodzą: przynajmniej podstawy html/css, analiza wyników wyszukiwań i wielu danych z sieci, konfiguracja serwerów, wiedza na temat domen internetowych, UX, copywriting, marketing.

Powszechnie używa się zamiennie pojęć SEO oraz pozycjonowanie stron WWW. Nie jest to prawidłowe, albowiem pojęcie pozycjonowanie jest szersze, SEO wchodzi w skład działań pozycjonowania. Na pozycjonowanie stron WWW składają się działania on site oraz off-site. On site to właśnie SEO, czyli optymalizacja witryny. Off-site to po prostu zdobywanie linków do strony pozycjonowanej na innych witrynach internetowych.

Specjalista SEO powinien znać się na każdej kwestii pozycjonowania, chociaż już w tej dyscyplinie wyodrębniają się osoby, które specjalizują się na przykład tylko w linkbuildingu.

Usługi specjalisty SEO to w obecnych czasach wielce pożądane usługi. Miejsce w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, w tak zwanych serpach w Google to niejednokrotnie przyczyna osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Reklama kontekstowa

W odróżnieniu od pozycjonowania w przypadku reklamy kontekstowej strona internetowa która ma być promowana pojawia się na pierwszej stronie wyników od razu po uruchomieniu kampanii. Jest to nader przydatne, jeśli akurat zależy nam na czasie. Wyszukiwarka Google daje do dyspozycji bardzo rozbudowany panel, w którym można zoptymalizować kampanie zarówno pod kątem ruchu jak i kosztów. Wielce przydatnym narzędziem jest serwis z propozycjami słów kluczowych. Trzeba dodać że reklamy kontekstowe mogą być wyświetlane także w witrynach internetowych sieci partnerskiej.

Mapy Google

Wyniki map Google wyświetlają się u góry strony wyników wyszukiwania. Mapy Google nie w każdym wypadku wyświetlają się. Na mapce umieszczone są punkty oznaczające miejsca stanowiące odpowiedź na słowo kluczowe lub frazę a poniżej dane tych miejsc.

Google Moja Firma

Google daje możliwość założenia strony-wizytówki swojej firmy. Można tam zamieścić poza podstawowymi danymi również link do strony firmowej a także sprzedawane produkty.

Google najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie

Wyszukiwarka Google jest najsłynniejszym serwisem w sieci Internet służącym do wyszukiwania informacji a przez to najpotężniejszym źródłem ruchu dla stron WWW. Co zdecydowało o tak olbrzymim sukcesie wyszukiwarki Google?

Zadecydowały o tym dwie cechy. Sukces mógł zdarzyć się tylko w przypadku zaistnienia tychże dwóch cech w jednym czasie.
Prostota
Ogólnie koncepcja wyszukiwarek jest fantastyczna. W polu wyszukiwania wstawia się po prostu frazę związaną z interesującymi nas treściami. W efekcie wyszukiwarka zwraca w formie listy linki do witryn WWW które to zawierają interesujące nas treści.
Zanim Google przejęło pałeczkę pierwszeństwa w kwestii wyszukiwania informacji w Internecie panowały portale, będące katalogami odsyłaczy do różnych stron w sieci. Były to bardzo rozbudowane witryny i poszukiwanie nowych informacji mogło być trochę trudne. Należało zorientować się w strukturze danego serwisu, żeby znaleźć potrzebną informację. Portale były uzupełniane o sekcje własnych treści. Do aktualnych czasów te serwisy – o ile wcześniej nie upadły – zmieniły się właśnie w magazyny artykułów własnych a funkcja katalogowania w znaczącym stopniu została wyeliminowana. Natomiast w rozróżnieniu od portali wyszukiwarki oferowały coś innego. Co prawda wiele z nich było tak zaprojektowanych, że witryna wyglądała jak katalog stron internetowych, jednakże sama wyszukiwarka pod kątem designu to było po prostu pole do wpisania szukanej frazy. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę Google to zrezygnowano z rozbudowanej strony głównej na rzecz minimalizmu. Na stronie głównej prócz logo i pola wyszukiwania nie ma wiele więcej elementów. Jednakże same potężne możliwości wyszukiwarki starczają i przewyższają wysoce możliwości wyszukiwania informacji jakie dawały portale w konwencji katalogów stron WWW.

Jakość wyników
Wyszukiwarka Google dawała bardzo trafne wyniki. Poza tym ilość zaindeksowanych witryn internetowych znacząco przekraczała liczbę zaindeksowanych stron WWW w każdym katalogu czy portalu.

Specjalista od pozycjonowania stron