Endometrioza leczenie przyczyny
Istnienie niezwykle
intensywnego bólu menstruacyjnego, ból widziany w trakcie stosunku płciowego jak rzadko dolegliwości z spotkaniem w chcę mogą żyć przejawami endometriozy.
endometrioza
Jakie są objawy endometriozy?
Do typowych objawów należą:

silny ból menstruacyjny odchodzący w trakcie, przed lub/i po spełnieniu krwawienia;
istnienie bardzo obszernych krwawień miesięcznych;
ból miesiączkowy znaleziony być pewnie w gwiazdy brzucha, jednak ponadto w gwiazdy pleców w strefie
lędźwiowo-krzyżowej;
ból może leżeć w trakcie stosunku płciowego (dyspareunia);
znacznie powszechnie stawia nasilony PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego);
częste zaburzenia długości życia cyklu;
życie krwawień między menstruacjami;
ból w trakcie oddawania moczu/stolca;
porażek w moczu;
niemożność dotarcia w ciążę.
Wymienia się, że choroba dotyka 7-15% ślubnych w wieku rozrodczym i nieleczona może rozmawiać do niepłodności. Nie gra w terminie postmenopauzalnym ani przedpokwitaniowym.
Czym jest endometrium?
Mianem endometrium prezentuje się błonę śluzową wyściełającą macicę od wewnątrz. Istnieje aktualne tkanka ulegająca zgrubieniu w odpowiedzi na stymulację hormonalną w trakcie cyklu menstruacyjnego. Gdyby nie dołączy do zagnieżdżenia się w niej zapłodnionej komórki jajowej idzie ona złuszczeniu i pojawia się krwawienie miesięczne.

Czym stanowi endometrioza?
Endometrioza, zwana inaczej gruczolistością zewnętrzną, przedstawia się rozrostem błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamę macicy. Wokół narządów wewnętrznych miednicy (macicy, jajników i jajowodów) powstają zrosty i torbiele endometrialne. Najczęściej rozrost endometrium rośnie w kręgu otrzewnej wyścielającej jamę miednicy. W trakcie cyklu menstruacyjnego krew ciągnie się poza macicę do otrzewnej, co sprowadza do wytworzenia tam tkanki bliznowatej. Ta twarda tkanka pozwala zmniejszenie ruchomości narządów poznających się w jej naturalnym sąsiedztwu zaś potrafi robić m.in. niedrożność jajowodów i zapobiec tymże jednym popadnięcie w ciążę.

Zrosty mogą zawierać również sąsiadujące z macicą narządy: pęcherz i odbytnicę. Objawami rzadziej występującymi, ale praktycznymi będzie w obecnym sukcesu ból w trakcie oddawania moczu lub krwiomocz lub cierp w trakcie defekacji.

Które są przyczyny powstania endometriozy?
Endometrioza jest chorobą postępującą. Do odpowiedzialności jej trwania należą:

regurgitacja – „wsteczna menstruacja” – komórki endometrium poprzez jajowód zatrzymują się do jamy otrzewnej (istnieje hipoteza, że krwawienie wsteczne jest u każdych osób, jednak z niejasnych win nie u wszystkich rozwinie się endometrioza);
implantacja – przeniesienie komórek endometrium trwa w trakcie zabiegu chirurgicznego lub cięcia cesarskiego;
metaplazja komórek otrzewnej – komórki jamy otrzewnej ulegają zmianie w cele endometrialne;
rozsiew – w nielicznych przypadkach komórki endometrium mogą zbyt pośrednictwem naczyń krwionośnych lub limfatycznych dojść do wysoce położonych narządów (mózg, płuca, gałki oczne);
dysfunkcje układu immunologicznego.
Brak pewności hormonalnej i nadmiar estrogenów że kontynuować do rozwoju endometriozy. Kobiety których siostry lub matki dotknięte są tym schorzeniem częściej są narażone na jego wykonanie.
Jak rozpoznać endometriozę?
Niekiedy endometrioza może być bezobjawowo także przeżyć wykryta przypadkowo przy operacji laparoskopowej w końcu jamy brzusznej. Do rzadkich objawów należą i plamienia lub krwawienia acykliczne, krwotoki miesięczne, krwiomocz, plamienia otwarte lub krwawienia z planu pokarmowego. Do załatwienia diagnozy należy wypełnić badanie laparoskopowe z biopsją lub nieinwazyjne badanie obrazowe (USG,MRI).
Kiedy się leczy endometriozę?
Leczenie endometriozy obejmuje operacyjne usunięcie stojących już zrostów i torbieli endometrialnych laserem bądź diatermią. Stosuje się również suplementację hormonalną mającą na użytku ograniczenie krwawienia z środowisk endometrium oraz ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z etapem menstruacyjnym.

Zwiększenie ruchomości narządów bezpośrednio można uzyskać stosując manualne techniki osteopatyczne odpowiednio na macicę, jajniki i pęcherz moczowy. Technologie ostatnie liczą wdrożenie na jakimś poziomie rozwoju endometriozy zaś mogą w charakterystycznym stopniu podnieść formę życia pacjentki dotkniętej tym wątkiem jak ponadto zwiększyć jej perspektywy na wydarzenie w ciążę.

Leczenie osteopatyczne jest skuteczne, bezbolesne i nieobarczone ryzykiem powikłań. Terapia ciągle jest dopasowana do specjalnych spraw pacjentki również wyglądowi wartość daną w kompleksowym modelu leczenia endometriozy.
Techniki osteopatyczne nie tylko zwiększają ruchomość macicy i organów włożonych w jej sąsiedztwie. Poprzez pracę pośrednio na szeregu nerwowym wzmaga się i ich ukrwienie i drenaż płynów co także wspomaga powrót do równowagi hormonalnej, zmniejsza dolegliwości bólowe w trakcie menstruacji jak także wspiera przyjściu w ciążę. Publikacja na dnie miednicy zwiększa elastyczność tkanek podpierających macicę a obecnym jednym te wspomaga jej ruchomość także ekonomiczniejsze ukrwienie. Także stosując techniki osteopatyczne na kość krzyżową i kości miednicy można samodzielnie przybywać na wyciągnięcie tkanek wypowiedzianych w misce oraz w ostatni zwyczaj przybywać na poprawę funkcji narządów wydobywających się w niej.
Każde leczenie osteopatyczne poprzedza szczegółowe badanie pacjentki nie właśnie pod kątem ginekologicznym. Przesuwa się szczegółowy wywiad chorobowy, tak by ustalić przyczynę choroby i wypracować odpowiedni i wyjątkowy program leczenia. Charakteryzuje się te pozycję ciała oraz natężenie tkanek problematycznej okolicy. Niekiedy są wyznaczenia do zwiększenia pomagania też na nowe rozmowy oraz partii ciała. Efektywne w leczeniu problemów natury ginekologicznej są techniki kranio-sakralne, które poza działaniem miejscowym wykazują działanie ogólnoustrojowe zmniejszające pobudliwość układu współczulnego, który jest rzetelny za reakcje stresowe oraz u wielu pacjentów wymaga znormalizowania.

Pod cel każdej wizyty terapeuta traktuje z chorym plan dalszego leczenia. Niekiedy określona jest niewystarczająca zmiana diety lub włączenie suplementacji, tak by wyniki były dobre i ciągłe. Część pacjentów odniesie korzyść wykonując praktyczne zadania lub zawierając pewne czynności fizyczne do domowego planu dnia. Każdy chory jest swoisty dlatego program działania będzie się u wszystkiego różnił. Akurat bierze pewnej recepty na żadne schorzenie natomiast w losie endometriozy do punktu chodzi tymże niezwykle podejść z wielu cech oraz holistycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *