pozycjonowanie stron internetowych


Pozycjonowanie stron internetowych to zwrot, który od długiego czasu wymieniany jest bardzo często. Dotyczy on zazwyczaj pozycjonowania witryn WWW w najpopularniejszej wyszukiwarce która jest zarazem najpopularniejszą stroną internetową na globie – Google.

Skąd ta kolosalna popularność Google? Mianowicie z powodu wygody i skuteczności. Net to miliardy url-i czyli adresów witryn, na których przechowywane są gigantyczne ilości informacji w postaci tekstów, zdjęć, filmów, plików audio. Dzięki Google można szybko i w prosty sposób znaleźć poszukiwane treści czy materiały. I do tego wyszukiwarka oferuje bardzo trafne wyniki. Prawdopodobnie właśnie ta jakość wyników sprawiła, że wyszukiwarka Google rozgromiła pozostałe wyszukiwarki, które przecież już istniały. Przed erą Google królowały w sieci portale, czyli takie bardziej rozbudowane katalogi. Wymuszały trochę więcej inwencji, jeżeli chodzi o wyszukiwanie informacji, trochę bardziej podpowiadały witryny z danej dziedziny.

Wyszukiwarka Google wytwarza najpokaźniejszy ruch w sieci. Jest to ruch o wysokiej jakości – to znaczy, że z wyszukiwarki na naszą stronę wchodzą internauci zainteresowani tym co na stronie prezentujemy.

Jeśli sprzedajesz w sklepie internetowym na przykład opony i będziesz na tą frazę w pierwszej trójce w serpach Google to możesz spodziewać się wielkiej sprzedaży- o ile z twoim sklepem jest wszystko dobrze, na przykład masz dopracowane kwestie UX a mechanizmy potrzebne do zrealizowania sprzedaży funkcjonują prawidłowo.

Wydaje się, że w ogromnej większości branż to właśnie górne pozycje na pierwszej stronie w Google dają najlepsze efekty. Oczywiście są takie branże, gdzie może zdarzyć się, że na przykład promocja na Facebooku czy Instagramie przewyższa skutecznością inne formy promocji. Jednakże to Google wiedzie prym, jeżeli chodzi o efektywność marketingową. Stąd pozycjonowanie stron internetowych to tak istotna a przez to popularna usługa. Wysokie pozycje często są główną przyczyna funkcjonowania biznesu.

Na czym polega pozycjonowanie stron WWW w wyszukiwarce Google?

Pozycjonowanie stron WWW w wyszukiwarce Google to ogół postępowań prowadzących do osiągnięcia jak najwyższych pozycji pod względem wybranej frazy. Działania te dzieli się na on-site – czyli te dotyczące samej witryny, która ma być pozycjonowana oraz off-site – działania poza witryną.

Jeśli chodzi o działania on-site to tutaj trzeba wymienić: optymalizacja kodu i treści pod kątem fraz a także działania UX które wpływa na czas przebywania internautów na stronie co jest jednym z czynników rankingowych.

Off-site to przede wszystkim budowa profilu odnośników prowadzących do strony. Odsyłacze są bowiem od początku jednym z najważniejszych czynników rankingowych wyszukiwarki Google.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *