Aranżacje kwiatowe – kosze i donice

 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są wspaniałym uzupełnieniem koncepcji naszego ogrodu lub altanki. Ogniskują na sobie uwagę i stanowią kolorowe akcenty otoczenia. Zlokalizowane na murach przełamują monotonię i rozjaśniają fasadę budynku. Na rynku jest ogromny wybór owego typu ozdób. Producenci prześcigają się w myśleniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej już na wiosnę w koszach wysadzane są petunie czy inne kolorowe kwiaty, które długo mogą cieszyć nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te wytrzymałe na mróz wytrzymują niskie temperatury i upajają swoimi barwami. 

  

Planując zakup kosza czy donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i wyszukać odpowiednie kwiaty. Powieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące znakomicie wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając nawet niewielki ogród, kolorowymi donicami możemy zapewnić sobie dodatkowe miejsca do upraw. Donice postawione przy wejściu do domu wytwarzają ozdobny i przytulny akcent. 

Warto zainteresować się donicami lechuza.  

Ważną rzeczą jest żeby w ciągu upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto również do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu czy keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Kosze kwiatowe to oczywiście świetna dekoracja naszych tarasów i balkonów. Wiszące donice- wypełnione kwiatami przydają miejscu ciekawy wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w trudno dostępnych miejscach. 

Donice lechuza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *