Porady tyczące makijażu brwi

Wybór koloru podkładu

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Potem zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednak już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie zaakcentują defekty naszej cery.

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie robić? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to chociażby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie tych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *